Ranking Wózków Widłowych – Producenci

Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi producentami wózków widłowych. Kolejność przypadkowa.  

wozki-widlowe-rodzaje1

Nissan – innowacyjne rozwiązania silników i układów elektrycznych połączone z maksymalną wydajnością i łatwością obsługi. Niski koszt eksploatacji oraz dbałość o najwyższe bezpieczeństwo użytkownika to niezmiennie przestrzegane normy. Nissan oferuje szeroką gamę urządzeń przeładunkowych. Wózki widłowe spalinowe o niskiej emisji spalin, z silnikami LPG i wysokoprężnymi, wózki o napędzie elektrycznym i gazowym, urządzenia magazynowe takie jak wózki unoszące, komisjonujące, podnośniki i wózki wysokiego składowania, dzięki swym innowacyjnym rozwiązaniom są maksymalnie ergonomiczne, wydajne i komfortowe.

 

Klienci na całym świecie chętnie wybierają te urządzenia, które łączą najnowsze technologie i prostotę w zakresie obsługi oraz serwisowania. Wózki widłowe Nissan cieszą się wielkim zainteresowaniem również jako używane, gdyż mogą poszczycić się najniższą w tym segmencie utratą wartości. Są doskonałym rozwiązaniem dla firm poszukujących solidnych i funkcjonalnych sprzętów na długie lata. Niesamowite osiągi przy niskich kosztach eksploatacji to najlepsza możliwa rekomendacja.

 

Hyster – zakłady produkcyjne firmy Hyster to 13 profesjonalnych lokalizacji na całym globie, które prowadzą testy i montują urządzenia na lokalne rynki, dzięki czemu na bieżąco są w stanie monitorować i maksymalizować produkcję tak, aby szybko reagować na zapotrzebowanie klientów i dostarczać im produkty o najwyższej jakości. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że marka od roku 1989 jest częścią giganta branży – NACCO Materials Handling Group. Wózki widłowe Hyster to cała gama produktów, w której wybierać można do woli w zależności od zapotrzebowania i zasobności firmowej kasy. Wózki widłowe z silnikami spalinowymi, wózki kompaktowe, o dużych udźwigach, wózki magazynowe wysokiego składowania,wózki typu reach czy do kontenerów to tylko część oferty marki.


Wózki widłowe 375 dostawców

 

Wszystkie urządzenia zanim trafią na rynek są testowane, więc masz gwarancję jakości i niezawodności, a materiały najwyższej jakości stosowane do ich produkcji zapewniają długie użytkowanie i stosunkowo niską awaryjność. Wózki widłowe Hyster wyposażone są w silniki diesla oraz LPG i nadają się do operowania ładunkami do maksymalnej masy 48 ton. Wersje kompaktowe wózków zaprojektowane zostały tak, aby wykonywać te same zadania na ograniczonej przestrzeni, a wszystkie modele niezależnie od przeznaczenia charakteryzują się wydajnością i niskimi kosztami eksploatacji.

 

Still – firma swojej ofercie posiada wózki widłowe z napędem elektrycznym, które idealnie nadają się do pracy wszędzie tam, gdzie wymagany jest minimalny poziom hałasu i niemożliwa jest emisja szkodliwych spalin. Są wytrzymałe, a napęd na trójfazowy prąd zmienny produkuje energię na osiem godzin pracy. Mocne i ekonomiczne spalinowe wózki widłowe Still, to kolejna propozycja firmy. Trzy rodzaje napędu: Diesla, gazowy lub hybrydowy, stwarzają dużą możliwość wyboru. Ciekawym rozwiązaniem, jakie od lat z powodzeniem stosuje firma Still, jest możliwość zakupu używanych wózków widłowych. Marka stosuje cztery poziomy odnowienia: Platynowy, Złoty, Srebrny i Brązowy, co wiąże się z gwarancją i bezpieczeństwem zakupu. Wózki widłowe Still z drugiej ręki, są odpowiednio ewidencjonowane, co gwarantuje przejrzystość oferty oraz przystępną cenę.

 

Komatsu – ta japońska marka znana jest ze swojej innowacyjności i przez wielu postrzegana jest jako prekursor w swojej dziedzinie. Wózki widłowe tego producenta cechują się dużą wytrzymałością i dobrymi parametrami, dzięki czemu są cenione przez operatorów w wielu krajach. Wózki widłowe występują w wielu różnych wersjach, wśród których można wyróżnić kilka podstawowych typów, takich jak wózki elektryczne i spalinowe, wyposażone w różne typy silników. Wózki zasilane gazem LPG lub olejem napędowym charakteryzują się z zasady większą mocą, nie są jednak tak ekologiczne jak ich odpowiedniki zasilane prądem.

 

Osobą grupę stanowią wózki widłowe Komatsu magazynowe, zaprojektowane z myślą o skutecznej i efektywnej pracy wewnątrz hal i dużych pomieszczeń, w których są wykorzystywane. Wózki magazynowe są przystosowane do transportu palet wewnątrz hal magazynowych, na których ważna jest duża wytrzymałość konstrukcji oraz ograniczenie emisji spalin ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących w tych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii Komatsu produkuje wózki widłowe o zróżnicowanych parametrach, które mogą być wykorzystywane w różnych warunkach.

 

Hyundai – wózki widłowe tego producenta znajdują zastosowanie nie tylko w pracach magazynowych, ale także w organizacji ważnych wydarzeń sportowych. Wózki widłowe Hyundai w liczbie 120 sztuk sprawdziły się podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Wózki te znane są z nowoczesnej konstrukcji, a także konkurencyjnej ceny. Reżim technologiczny, narzucony w fabryce Hyundai powoduje, że są one bardzo wysokiej jakości.Wózki widłowe Hyundai w wersji standardowej posiadają bogate wyposażenie, do którego należą m.in.: pełne oświetlenie, regulowane siedzenie operatora, lusterka wsteczne, układ mocnych hamulców tarczowych i regulowana kolumna kierownicy. Jeśli szukasz maszyn wysokiej jakości, ale w konkurencyjnej cenie, wózki widłowe Hyundai to urządzenia dla Ciebie.

Chcesz kupić wózek widłowy? Znajdź dostawcę z Twojego Regionu:

 

Clark – wózki tego producenta występują w wielu wersjach, charakteryzujących się różnymi napędami oraz przekładniami napędowymi. W ofercie producenta znajdują się wózki widłowe elektryczne zasilane prądem stałym z silnikiem synchronicznym lub prądem zmiennym, w których montowane są silniki asynchroniczne. Osobą grupę stanowią wózki widłowe wyposażone w napęd spalinowy, zasilane płynnym gazem lub olejem napędowym. Wózki widłowe z napędem elektrycznym są bardziej przyjazne środowisku, ponieważ nie emitują spalin, osiągają jednak nieco mniejszą moc niż wersje spalinowe.

 

Wózki napędzane gazem lub olejem napędowym charakteryzują się większą emisją spalin, osiągają jednak znacznie większą moc. Wózki widłowe Clark różnią się nie tylko sposobem zasilania, ale także typem przekładni napędowej. Producent wyróżnia dwie wersje przekładni: hydrostatyczne oraz hydrodynamiczne, z których każda odpowiada za odmienne właściwości i możliwości wyposażonych w nie wózków. Ze względu na zróżnicowaną ofertę wózków Clark wybór odpowiedniej maszyny powinien być uzależniony od ich przeznaczenia oraz oczekiwań względem ich przyszłego funkcjonowania.

 

Toyota – podobnie jak inne produkty tej marki również wózki widłowe Toyota są uznawane za przykład japońskiej niezawodności i precyzji konstrukcyjnej połączonej z solidnością wykonania. Na terenie naszego kraju działają dwie fabryki japońskiego koncernu: w Jelczu – Laskowicach oraz Wałbrzychu. Nowoczesne wózki widłowe Toyota stworzone zostały z myślą o zapewnieniu niezawodności i precyzji podczas użytkowania. W zależności modelu i szczegółowych rozwiązań technicznych służą do wykonywania różnego typu robót związanych z załadunkiem i rozładunkiem, transportem i podnoszeniem towarów oraz obsługą linii produkcyjnych. Sprawdzają się podczas wykonywania prac na zewnątrz i wewnątrz budynków.

 

Są przykładem konstrukcyjnej innowacyjności i precyzji wykonania, gwarantującej bezpieczeństwo, wydajność oraz komfort. Przeznaczone do wykonywania różnych prac wózki widłowe Toyota odznaczają się solidnością i stabilnością gwarantowaną przez system SAS (System Aktywnej Stabilności). Z uwagi na liczne zalety stanowią jeden z najważniejszych elementów systemu magazynowania oraz dystrybuowania towarów na całym świecie. Charakteryzują się dużą trwałością, więc nie tylko nowe, ale nawet używane wózki widłowe Toyota można jeszcze długo eksploatować bez obaw.

 

Yale – ich wózki widłowe w wersji elektrycznej zostały wprowadzone do Europy jako pierwsze, długo przed wózkami elektrycznymi innych marek, co dało firmie pozycję lidera i możliwość wyprzedzenia konkurencji o krok. Dziś wózki widłowe Yale produkowane są w dwunastu lokalizacjach, a dodatkowo projektowane i dystrybuowane przez kolejne siedem. Wszelkie ulepszenia i innowacje wprowadzane są wszędzie w tym samym czasie by zapewnić najwyższą efektywność i zagwarantować jak najlepsze wyniki.

 

Wózki widłowe Yale podnoszą ładunki o łącznej masie od 1000 do 16000 kg i są napędzane przez silniki LPG lub diesel albo energią elektryczną. Dzięki zastosowaniu w produkcji najnowszych osiągnięć techniki są to maszyny bardzo wydajne i ekonomiczne, co potwierdzają liczne testy. Urządzenia nieustannie obserwowane są także przy pracy by zrozumieć jak można jeszcze bardziej zoptymalizować ich działanie i poprawić ich efektywność. Dzięki temu cieszą się również opinią jednych z najbardziej wygodnych dla operatorów.

 

Mitsubishi – przedsiębiorstwa wchodzące w skład grupy Mitsubishi mają bardzo szeroki zakres działalności: od produkcji samochodów, poprzez przemysł hutniczy i stoczniowy, zakłady chemiczne i zbrojeniowe aż po produkcję sprzętu medycznego, samolotów i innych pojazdów służących do transportu towarów, takich jak wózki widłowe. Wózki widłowe Mitsubishi należą do najnowocześniejszych na świecie. Wszystkie modele mają kilka wspólnych cech: wysoką wydajność, precyzję wykonania i technologiczną innowacyjność. Wózki widłowe Mitsubishi są cenione na całym świecie z uwagi na ekonomikę użytkowania oraz duże zróżnicowanie technologiczne. W bogatej gamie wózków z logo japońskiej firmy, które znajdziesz w naszym serwisie, znajdują się zarówno wózki widłowe elektryczne, jak i dieslowskie oraz z napędem LPG.


Wózki widłowe 375 dostawców

 

GPW – Prace nad skonstruowaniem prototypowego wózka widłowego krajowej produkcji rozpoczęły się w 1960 roku. Już po roku firma zaczęła seryjnie wytwarzać wózki widłowe GPW. Nieco wcześniej zmieniono nazwę firmy, która od 1952 roku brzmiała: Gliwickie Zakłady Remontu Sprzętu Budownictwa Przemysłowego. Nazwę zakładu zmieniano jeszcze kilkakrotnie. Od 1982 roku przedsiębiorstwo nosiło nazwę Gliwickie Przedsiębiorstwo Urządzeń Transportowych ZREMB, a od 2006 roku – Gliwickie Przedsiębiorstwo Wózków Podnośnikowych S.A. W latach 60. firma skoncentrowała się na produkcji wózków widłowych oraz siłowników hydraulicznych oraz wytwarzaniu części zamiennych do tego sprzętu.

 

Ponadto remontowała wózki widłowe GPW własnej produkcji. Polskie podnośniki widłowe znane są z nowoczesnej sylwetki oraz rozwiązań konstrukcyjnymi na światowym poziomie. W ostatnich latach działalność gliwickiego zakładu związana była przede wszystkim z wytwarzaniem i sprzedażą wózków widłowych, osprzętu i cylindrów hydraulicznych oraz napraw wózków. W ofercie polskiej firmy znajdowały się przede wszystkim wózki widłowe GPW z napędem na propan butan i na olej napędowy, ale w gamie produktów gliwickiej firmy znajdowały się też terenowe podnośniki widłowe i wózki z napędem elektrycznym W 2007 roku firma rozpoczęła współpracę z japońską firmą KOMATSU.

 

wozki-widlowe-rodzaje2Jungheinrich – dziś jest światowym liderem produkcji, ale wciąż nie spoczywa na laurach. Wózki widłowe Jungheinrich cieszą się dobrą opinią solidnego i wydajnego sprzętu, a producent nie żałuje ani centa wydanego na inwestycje w nowe technologie i badania, bo to dzięki nim może ulepszać produkowane maszyny i zapewniać jeszcze wyższą jakość usług. Wózki Widłowe Jungheinrich to specjalistyczne maszyny transportowe konstruowane przez wybitnych ekspertów i wytwarzane w nowoczesnych fabrykach przy wykorzystaniu wysokojakościowych materiałów. W ofercie firma posiada około 600 rodzajów wózków, które w zależności od potrzeb klienta posiadają różne parametry i wyposażenie, jednak jeśli zapotrzebowanie na maszynę jest nietypowe marka Jungheinrich nie zostawi klienta z niczym i zbuduje wózek od podstaw według wytycznych, nawet tych najbardziej nietypowych.

 

Do najpopularniejszych maszyn należą wózki widłowe do kompletacji, wózki wysokiego składowania czy kompaktowe systemy głębokiego składowania. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo typów wózków jest jeszcze więcej i dodatkowo firma Jungheinrich zajmuje się także produkcją specjalistycznych systemów automatycznych, regałów magazynowych i innego wyposażenia magazynów oraz oprogramowania do zarządzania maszynami.

 

Linde – przedsiębiorstwo Güldner-Motoren-GmbH założone w Monachium przez Hugo Güldner von Linde’a oraz Georga von Kraussa bardzo szybko zostało wchłonięte przez założoną jeszcze wcześniej, bo w 1879 roku firmę z sektora chłodniczego Gesellschaft für Linde’s Eismachinen. Od tego momentu restrukturyzacja produkcji stała się motorem napędowym dla działalności marki, by w 1958 roku rozpocząć produkcję pierwszego wózka widłowego z napędem hydrostatycznym. Od tamtej pory firma rośnie w siłę i rozwija się nieustannie produkując nowe wózki widłowe Linde w dziewięciu lokalizacjach i dostarczając je na rynki w ponad 100 krajach na świecie. W roku 1985 na rynek wypuszczona została seria 351, która zrewolucjonizowała branżę wózków widłowych.

 

Nowe zastosowania dały nowe możliwości, a odmieniony design stał się charakterystyczną cechą marki. Linde wózki widłowe produkowane są tak, aby połączyć design z ergonomią i w efekcie uzyskać maszynę zoptymalizowaną do granic możliwości. Siła innowacji marki potwierdzona jest przez ponad 600 zarejestrowanych patentów, a dodatkowo świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne skłania firmę do przestrzegania wszelkich norm nie tylko podczas produkcji wózków, ale także podczas ich eksploatowania.

Złóż własne zapytanie o wózek widłowy i otrzymaj oferty od firm »

www.e-wozki-widlowe.com
Yandex.Metrica