Wypadki z udziałem wózków widłowych – najczęstsze przyczyny.

Wypadki z udziałem wózków widłowych

Wózki widłowe należą do pojazdów mechanicznych najczęściej używanych w magazynowaniu oraz transporcie wewnętrznym. Wykorzystywane są powszechnie niemal we wszystkich fabrykach, hurtowniach, magazynach do wykonywania prac załadunkowych i rozładunkowych.


Opublikowano: 4 sierpnia 2015

Nowoczesne wózki widłowe – perfekcyjna konstrukcja i przemyślany design

Nowoczesne wózki widłowe

Pierwsze podnośnikowe wózki jezdniowe skonstruowano niemal sto lat temu. Pojawiły się jako rozwiązanie problemów błyskawicznie rozwijającego się przemysłu w zakresie transportu wewnętrznego na niewielkie odległości i techniki magazynowania. Wyprodukowało je jednocześnie kilka firm, które zastosowały zbliżone rozwiązania konstrukcyjne.


Opublikowano: 6 marca 2015

Serwis i konserwacja wózków widłowych

serwis i konserwacja wózków widłowych

Wózki widłowe są prawdopodobnie najczęściej używanymi w transporcie wewnętrznym na bliskie odległości oraz w magazynowaniu towarów pojazdami mechanicznymi. O ile trudno wyobrazić sobie realizację różnego typu prac załadunkowych i rozładunkowych w fabrykach, magazynach i hurtowniach bez nowoczesnych i wydajnych podnośnikowych wózków jezdniowych, to znacznie łatwiejsze jest wyobrażenie sobie licznych zagrożeń związanych z bieżącą obsługą i konserwacją tych pojazdów.


Opublikowano: 12 listopada 2014

Różne napędy – różne możliwości wózków widłowych

napęd wózków widłowych - rodzaje

Zasadnicza konstrukcja wszystkich obecnie produkowanych wózków widłowych jest podobna, a co więcej – nie zmieniła się w rewolucyjny sposób od czasu wynalezienia tych pojazdów. Ich historia sięga lat 20 ubiegłego wieku, kiedy na pomysł stworzenia maszyny przemysłowej, która ułatwiałaby transport na bliskie odległości wszelkiego rodzaju ładunków wpadło równocześnie kilka firm (działających zresztą do dnia dzisiejszego).


Opublikowano: 18 lipca 2014

Jak dobrać wózek widłowy do naszych wymagań

wózek widłowy podczas załadunku

Jezdniowe wózki podnośnikowe zwane popularnie od najczęściej stosowanego rodzaju osprzętu wózkami widłowymi to prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane maszyny przemysłowe. Służą do transportowania towarów, ładunków, elementów i materiałów na terenie każdej fabryki i magazynu, niezależnie od branży i ich wielkości.


Opublikowano: 6 maja 2014

Ranking Wózków Widłowych – Producenci

wozki-widlowe-rodzaje1

Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi producentami wózków widłowych. Kolejność przypadkowa.

 


Opublikowano: 4 lutego 2014

Wózki Paletowe Ręczne – Różne Modele i Opcje do Wyboru

wozki-paletowe

Obecnie w wielu magazynach, halach, czy też supermarketach można zaobserwować niezwykle popularne wózki paletowe ręczne. Tego rodzaju konstrukcje nie są czymś nowym na rynku, albowiem pierwszy model paleciaka został wyprodukowany już w 1947 roku przez szwedzką firmę BT Industries. Dziś korzysta się z wielu rodzajów takich wózków paletowych, które choć posiadają niewielkie rozmiary, to jednak w wielu wersjach są w stanie unieść oraz przewieźć towary o masie przekraczającej nawet 3,5 tony!

 


Opublikowano: 4 lutego 2014

Wózki widłowe ze specjalnymi uchwytami ładunku

wózek zaciskowy

Podstawowe elementy konstrukcji wszystkich wózków widłowych niezależnie do przeznaczenia są takie same. Zasadnicza część konstrukcji to rama wózka wykonana ze stalowych profili oraz podwozie wyposażone w cztery lub trzy koła oraz silnik (w zależności od rodzaju napędu: elektryczny, gazowy lub na olej napędowy).

 


Opublikowano: 14 października 2013

Kurs operatora gwarancją zatrudnienia

wózki widłowe praca

Macie dość bezskutecznego poszukiwania pracy w Polsce? Zniechęceni wysyłaniem od miesięcy listów motywacyjnych do kolejnych pracodawców ogłaszających się w tradycyjnych mediach lub w internecie, na które nie otrzymaliście ani jednej odpowiedzi, powoli przestajecie wierzyć, że czekają na Was jakiekolwiek perspektywy zawodowe na naszym kraju?


Opublikowano: 2 października 2013

Wózki Widłowe – bezpieczeństwo i higiena pracy

wózek-widlowy

Wózki widłowe to najprawdopodobniej najczęściej używane w transporcie wewnętrznym na bliskie odległości oraz magazynowaniu pojazdy mechaniczne. Trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek prace załadunkowe i rozładunkowe w fabryce lub magazynie bez wózka widłowego, który dzięki swojej konstrukcji jest idealnie przystosowany do przewożenia materiałów o masie sięgającej nawet do kilkudziesięciu ton.


Opublikowano: 8 sierpnia 2013

www.e-wozki-widlowe.com
Yandex.Metrica